W niedzielne popołudnie, kibice zgromadzeni na stadionie w Dorohusku, obejrzeli ciekawy i emocjonujący mecz pomiędzy Granicą, a Bratem Siennica Nadolna. Niestety po raz pierwszy w tym sezonie to rywale zdobyli komplet punktów.

Od pierwszych minut Granica dłużej utrzymywała się w posiadaniu piłki i cierpliwie budowała akcje. Niespodziewanie to goście wyszli na prowadzenie, po niewymuszonym błędzie w defensywie naszego zespołu. Jeszcze w pierwszej połowie stan rywalizacji mogli wyrównać Damian Kulbicki i Adam Józaczuk, ale ich strzały minimalnie mijały bramkę.

Druga odsłona spotkania zaczęła się podobnie jak pierwsza, od przewagi Granicy i kolejnego prostego błędu, który kosztował nasz zespół stratę drugiej bramki. Nie mający nic do stracenia gospodarze, zdecydowanie ruszyli na rywala. Kontaktowe trafienie zaliczył Piotr Poznański, po dośrodkowaniu Pawła Alikowskiego. Parę minut później Poznański mógł po raz drugi umieścić piłkę w siatce, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił wprost w niego. Niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak było tym razem, bo Brat zdobył trzecią bramkę, tym razem z rzutu karnego. Odpowiedź Granicy była natychmiastowa, koronkową akcją popisał się duet Alikowski-Poznański zmniejszając rozmiary porażki do jednej bramki. Pomimo, że w końcówce gra się otworzyła i każda z drużyn łatwo dochodziła do okazji bramkowych, więcej goli już nie padło.

Granica Dorohusk – Brat Cukrownik Siennica Nadolna 2:3 (0:1)
Bramki:
Poznański 57′, 81′ – A. Kister 24′, 80′ (karny), Niedrowski 51′

Granica: Kopeć – Kogut, Niemiec, Swatek, Ł. Ruszkiewicz, Józaczuk, Kamola, Gorzała, Alikowski, Poznański, Kulbicki (75′ Dzieńkowski)

Kolejne spotkanie Granica rozegra w Rożdżałowie z Kłosem Gminą Chełm. Mecz odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia 2023 r. o godz. 16:00.