Niedzielne spotkanie pomiędzy Granicą, a Orłem nie należało do porywających widowisk. Kibice w Dorohusku powinni być jednak zadowoleni z kolejnych trzech punktów, które dały awans w tabeli na trzecie miejsce.

Pierwsza bramka padła już w 3 minucie. Dośrodkowanie Łukasza Piotrowskiego niefortunnie wybijał obrońca przyjezdnych, piłka trafiła pod nogi Kordiana Sołtysiuka, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. W tym okresie gry Granica przeważała, ale nie potrafiła stworzyć sobie kolejnych sytuacji bramkowych. Z biegiem czasu to Orzeł zaczął dochodzić do głosu i w pierwszej połowie był bliżej wyrównania, niż Granica zdobycia kolejnego gola.

Po zmianie stron Srebrzyszczanie zaatakowali jeszcze mocniej czego efektem był podyktowany w 56 minucie rzut karny. Intencję strzelającego świetnie wyczuł Piotr Kopeć, broniąc również dobitkę. Orzeł nie składał broni i nadal szukał wyrównującego trafienia, ale tego dnia szczęście wyjątkowo nie dopisywało gościom. Na 7 minut przed końcem spotkania Kamil Olęder po szybkiej kontrze zdobył drugą bramkę dla Granicy i ustalił wynik spotkania.

Marek Grzywna – trener Granicy
– Mecz z Orłem rozpoczął się dla nas bardzo dobrze.  Już w 3 minucie zdobyliśmy gola i zamiast pójść za ciosem po kolejne bramki niepotrzebnie daliśmy się zepchnąć do defensywy. Przegraliśmy mnóstwo pojedynków w środku boiska, z przodu zabrakło utrzymania piłki. Zbyt dużo było niekontrolowanych wybić piłki do przodu, byliśmy niecierpliwi w budowaniu akcji. Przeciwnik umiejętnie nas kontrował i zagrażał coraz bardziej naszej bramce. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Orzeł wypracował rzut karny, który obronił Piotr Kopeć, kapitalnie zachował się również przy dobitce. Piotrka należy pochwalić za cały mecz, zagrał bardzo dobre zawody. Do końca meczu zagraliśmy konsekwentnie i skutecznie, zdobywając kolejnego gola. Orzeł grał ambitnie i walecznie przez cale spotkanie. Styl gry pozostawia jeszcze sporo do życzenia, ale najważniejsze są kolejny zdobyte punkty.

Granica Dorohusk – Orzeł Srebrzyszcze 2:0 (1:0)
Bramki:
 Sołtysiuk 3′, Olęder 83′

Granica: Kopeć – Ruszkiewicz (74′ Kaper), Wagner, Niemiec, Kotowski, Olender, Rondoś (90′ Daniluk), Piotrowski (46′ Olęder), Gregorczuk, Denkiewicz, Sołtysiuk (60′ L. Sokołowski)

Kolejne spotkanie Granica rozegra na wyjeździe z Hetmanem Żółkiewka, w niedzielę 13 października 2019 r. o godz. 15:00.

Źródło: www.granicadorohusk.pl