W sobotę 5 marca 2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Białopolu odbyły się XIII Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w szachach. W rozgrywkach udział wzięło 57 zawodników z 6 gmin powiatu chełmskiego: Białopole, Dubienka, Dorohusk, Kamień, Leśniowice i Wojsławice.

Nasi szachiści na tych mistrzostwach odnosili w przeszłości liczne sukcesy, nie inaczej było i tym razem. Mistrzem powiatu chełmskiego w roku 2016 w kategorii juniorów został Marek Błaszczuk z Turki, zaś wicemistrzem Mateusz Gajur z Wólki Okopskiej.  Na czwartym miejscu uplasował się natomiast Marcin Matczuk z Dorohuska. Ponadto kilku naszych szachistów uplasowało się na czołowych miejscach w innych kategoriach.  Pośród juniorek czwarte miejsce wywalczyła Nikola Matczuk z Dorohuska, a siódme miejsce przypadło Marii Gajur z Wólki Okopskiej.  Juniorki miały prawo rywalizować również w kategorii seniorek co sprawiło, że Nikola Matczuk została sklasyfikowana na piątej pozycji,  Anna Gajur na siódmym miejscu, a Maria Gajur (obydwie z Wólki Okopskiej) na dziewiątym miejscu.  Najwięcej zawodników rywalizowało w kategorii seniorów, tutaj  najwyższą ósmą lokatę wywalczył Jan Gryniuk, następne punktowane miejsca zajęli Kamil Iwko i Aleksander Czerepko – wszyscy z Dorohuska.