31 wędkarzy z kilku Kół okręgu chełmskiego wzięło udział w zawodach w wędkarstwie gruntowym o „Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Dorohusku”, zorganizowanych 8 września 2018 na Bugu w Dorohusku.

W pierwszej turze, bezapelacyjnie najlepszy wynik uzyskał, późniejszy zwycięzca zawodów – Piotr Tokarski z Koła Krasnystaw Miasto, łowiąc ponad osiem kilogramów ryb. Miłą niespodzianką było zajęcie drugiego miejsca w końcowej klasyfikacji zawodów oraz złowienie największej ryby przez Jolantę Kowalczyk – Koło Dorohusk, która dopiero w tym roku wstąpiła w szeregi PZW. Na trzeciej pozycji zawody zakończył Rafał Guzowski – Koło Dorohusk, który ponadto zwyciężył w klasyfikacji najlepszego przedstawiciela NSZZ funkcjonariuszy SG w Dorohusku.

Poprzez losowanie wyłoniono „największego farciarza zawodów”, którym okazał się Jarosław Malik z Koła Wodnik. Zwycięzcy w poszczególnych klasyfikacjach zawodów i zawodnicy z czołowych miejsc uhonorowani zostali pucharami, dyplomami i upominkami w postaci sprzętu wędkarskiego. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali jako komisja sędziowska Roman Skurzewski i Robert Ostasz. Zawody zakończyły się wspólnym grillowaniem.

Źródło: www.pzw.org.pl/dorohusk