W ostatnim meczu sezonu 2016/17 Granica Dorohusk pokonała Ruch Izbica 2:1 i rozgrywki zakończyła na siódmej pozycji w tabeli, z dorobkiem 37 punktów. Najlepszym strzelcem zespołu został Mateusz Miksza, zdobywca 13 bramek.

Pierwsza bramka sobotniego spotkania padła w 14 minucie, piłkę odbitą przez Jabłońskiego do siatki skierował zawodnik Ruchu. Granica mogła szybko odrobić starty, ale dobrych sytuacji nie wykorzystali Giedz i Sokołowski. Swoje okazje mieli również gospodarze, tuż przed przerwą ładną interwencją popisał się nasz bramkarz ratując swój zespół przed stratą bramki. Druga odsłona meczu należała jednak do Granicy. Do remisu doprowadził Słomka, a jak się później okazało, bramkę na wagę trzech punktów zdobył grający na nietypowej dla siebie pozycji Kopeć. Ruch próbował odrobić starty, ale większość strzałów napastników z Izbicy przelatywała wysoko nad bramką Jabłońskiego.

Teraz zawodników Granicy czeka blisko miesięczna przerwa od piłki, do treningów powrócą pod koniec lipca. Rozgrywki ligowe wystartują natomiast w połowie sierpnia.

Arkadiusz Słomka – trener Granicy
– Myślę, że mecz toczył się z przewagą dla nas, graliśmy ciekawszą i bardziej kombinacyjną piłkę od przeciwnika, co przełożyło się na wynik. Cieszę się ze zwycięstwa, ale przede wszystkim z tego, że moi zawodnicy mają i pokazują charakter odwracając losy spotkania na swoją korzyść.

Ruch Izbica – Granica Dorohusk 1:2 (1:0)
Bramki: Łata 14′ – Słomka 52′, Kopeć 67′

Granica: Jabłoński – Lutruk, Zagoła, Grzywna, Oleszczuk, Sokołowski, Giedz, Słomka, Swatek (90′ Koguciuk), Maliszewski, Kopeć