Przez 70 minut niedzielnego meczu we Włodawie, zawodnicy trenera Grzegorza Świderskiego potrafili obronić korzystny rezultat. Niestety po tym czasie zabrakło im sił i gospodarze zaaplikowali biało-zielonym aż 4 bramki, odnosząc pewne zwycięstwo.

Włodawianka już od pierwszych minut przejęła inicjatywę na boisku, ale to Granica trochę niespodzianie wyszła na prowadzenie. Ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Bartłomiej Gorzała. Pomimo sporej przewagi w posiadaniu piłki, gospodarze nie stwarzali sobie klarownych sytuacji bramkowych, ich strzały lądowały w rękach Piotra Kopcia albo mijały bramkę. Za to nieliczne kontry Granicy mogły się skończyć kolejnymi trafieniami, najpierw Patryk Gierczak w doskonałej sytuacji trafił wprost w bramkarza, a chwilę później blisko podwyższenia wyniku był Paweł Alikowski.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił, gospodarze z minuty na minutę byli coraz groźniejsi pod naszą bramką, a Granica starała się rozbijać ich ataki i utrzymać prowadzenie. Włodawianka dopięła swego dopiero po ponad godzinie gry i poszła za ciosem, szybko zdobywając kolejne bramki. Trafienie ustalające wynik spotkania padło już w doliczonym czasie gry.

Grzegorz Świderski – trener Granicy
– Zaczęliśmy bardzo dobrze i po pięknej bramce Bartka Gorzały mogliśmy się cieszyć z prowadzenia. Niestety determinacji i sił wystarczyło nam na 70 minut. W  kolejnych 10 straciliśmy 3 bramki i było po meczu. Szkoda, bo na przerwę powinniśmy schodzić z większą zaliczką niż jedna bramka. Drużyna Włodawianki zdecydowanie lepiej operowała piłką, ale przez długi czas nic z tego nie wynikało, to my stwarzaliśmy groźne sytuacje po kontratakach. Zbyt łatwo straciliśmy bramki i to mnie martwi najbardziej. Jestem przekonany, że drużyna się podniesie i na własnym boisku zagramy dużo lepiej i skuteczniej.

Włodawianka Włodawa – Granica Dorohusk 4:1 (0:1)
Bramki: Gołąb 69′, 75′, Mahdysh 79′, Kuczyński 90+2′ – Gorzała 7′

Granica: Kopeć – Piotrowski, Kociuba, Niemiec, Kogut, Poznański, Słomka, Gorzała (78′ Ł. Ruszkiewicz), Alikowski (82′ Józaczuk), Gierczak, Kulbicki (82′ Świderski)

Źródło: www.granicadorohusk.pl