W weekend 28-29 lipca 2018 r. odbyła się 2-dniowa wycieczka do Bałtowa, Krajna-Zagórza, Krakowa-Łagiewnik i Baranowa Sandomierskiego, której organizatorami byli Wójt Gminy Dorohusk oraz Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku.

W wyjeździe udział wzięło 54 członków Koła Gminnego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich oraz zespołów śpiewaczych.

Grupa rozpoczęła zwiedzanie  od największego w Polsce kompleksu turystycznego w Bałtowie. Kolejnym etapem podróży była położona w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego miejscowość Krajno – Zagórze, gdzie wycieczkowicze obejrzeli  najbardziej charakterystyczne na całym świecie budowle m.in. Bazylikę św. Piotra w Rzymie w skali 1:13, Most Rialto w Wenecji, Krzywą Wieżę w Pizie, londyński Big Ben, Wierzę Eifla oraz wiele innych zabytków całego świata.

Najważniejszym momentem pobytu w Krakowie – Łagiewnikach był udział w transmitowanej na żywo przez I Program Telewizji Polskiej niedzielnej Mszy świętej o godz. 07.00 rano w kaplicy klasztornej Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Drugiego dnia wyjazdu grupa zwiedziła ośrodek rzymskokatolicki poświęcony życiu i twórczości papieża Jana Pawła II –  Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Ostatnim punktem programu 2-dniowej wycieczki było zwiedzanie Zamku w Baranowie Sandomierskim.

Źródło: www.gokitdorohusk.pl