W ubiegły weekend 18 i 19 sierpnia wędkarze z Koła PZW Dorohusku rywalizowali o tytuł Mistrza Koła w wędkarstwie gruntowym oraz, po raz czwarty, o Puchar Uklei.

Niespotykanie zaciętą rywalizację miały rozegrane w sobotę na Bugu w Dorohusku zawody o tytuł Mistrza Koła w wędkarstwie gruntowym (feederowym). Wynikami wagowymi zawodnicy nie mogli się szczycić ale walką, zwłaszcza o pierwsze miejsce, tak. Dopiero kolejne niuanse określania kolejności klasyfikacji zawodników wyłoniły zwycięzcę, którym został Tomasz Kołtuniuk wyprzedzając Wojciecha Kowalczyka i zdobywając po raz trzeci tytuł Mistrza Koła w tej dyscyplinie.

W niedzielę, również na  rzece Bug w Dorohusku odbyły się, organizowane po raz czwarty, otwarte zawody wędkarskie w łowieniu uklei. Na starcie stanęło 12 zawodników. Łowiono w dwóch turach po 2,5 godziny w jednej kategorii wiekowej. Jak co roku zróżnicowanie ilości uklei na poszczególnych stanowiskach i niewielkie różnice wagowe pomiędzy zawodnikami sprawiły, że każda rybka w obu turach miała znaczenie. Największym kunsztem, w tej podstawowej metodzie łowienia, wykazał się  ponownie Tomasz Kołtuniuk, który wyprzedził Romana Zagołę. Zwycięzca zawodów otrzymał okolicznościowy puchar, a zawodnicy którzy zajęli czołowe lokaty upominki wędkarskie związane z połowem uklei.

Źródło: www.pzw.org.pl/dorohusk