11 września br. na Bugu w Dorohusku, wędkarze spotkali się na corocznych, otwartych zawodach o puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, organizowanych przez NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej Zarządu Oddziałowego w Chełmie i Koło PZW Dorohusk.

W szranki współzawodnictwa stanęło 28 zawodników z ośmiu kół okręgu chełmskiego. Łowiono metodą gruntową w dwóch, trzygodzinnych turach. Ryby jak zwykle były dość kapryśne i zmuszały zawodników do wysiłku aby zakończyć zawody z liczącym się wynikiem. W tych warunkach najlepiej poradzili sobie zawodnicy z koła Moczykij, zajmując trzy pierwsze miejsca. Zwyciężył Paweł Kaszowski, zajmując także pierwsze miejsce w klasyfikacji „Najlepszy zawodnik Straży Granicznej”, przed Markiem Wróblewskim i Przemysławem Domańskim. Drużyna z koła Moczykij zajęła także pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zawodów przed kołami – Sukces i Krasnystaw Miasto. W klasyfikacji „Najlepsza zawodniczka” Jolanta Kowalczyk niestety nie miała rywalek.

Przydzielona została także prestiżowa nagroda „Największy farciarz zawodów”. W tym roku miano to przypadło Robertowi Skiminie z koła Moczykij. Wspólne grillowanie zakończyło całość miłego, wędkarskiego spotkania. Zawody sędziowali przedstawiciele koła Dorohusk: Roman Skurzewski, Jerzy Bernacki i Robert Ostasz.

Źródło: www.pzw.org.pl/dorohusk