W niedzielę, 10 marca 2019 r. z udziałem blisko 300 osób, w Hali Widowiskowo-Sportowej Szkoły Podstawowej w Dorohusku odbyły się uroczyste obchody „Dnia Kobiet” – jednego z najpiękniejszych świąt w roku.

Każda z Pań przybywających na koncert otrzymała w upominku kwiaty oraz mogła wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Po rozpoczęciu części oficjalnej przez prowadzących – Renatę Lalik i Stefana Wojtaszuka, życzenia wszystkim obecnym Paniom z okazji ich święta złożyli Mieczysław Gałecki – Przewodniczący Rady Gminy i Wojciech Sawa – Wójt Gminy.

Następnie w świat znanych i lubianych polskich przebojów zabrali publiczność, wszechstronnie uzdolniony muzyk – Jarosław Lackowski i znany z legendarnego zespołu „VOX” – Dariusz Tokarzewski.

Między występami artystów odbył się pokaz mini kolekcji odzieży damskiej wykonanej z dzianiny przez firmę R.E.P. Styl Ewa i Rafał Pieczykolan. W rolę modelek wcieliły się mieszkanki naszej gminy, których makijaże wykonane zostały przez Panią Klaudię Krzesińską – właścicielkę Salonu Kosmetycznego „Babskie Sprawki” w Dorohusku. Ciekawe fryzury wyczarowały Panie Małgorzata Tarasek oraz Beata Koguciuk.

Po zakończeniu blisko dwugodzinnego koncertu można było obejrzeć stoiska wystawców i lokalnych twórców ludowych , a przy wyjściu na każdego uczestnika czekała słodka niespodzianka.

Źródło: www.gokitdorohusk.pl