Od pucharowego zwycięstwa 2:0 na Ruchem Izbica rozpoczęli sezon 2019/2020 zawodnicy Granicy Dorohusk. Na boisku ani przez chwilę nie było wątpliwości, która drużyna lepsza, a sam wynik powinien być bardziej okazały.

Mecz rozpoczął się idealnie dla naszej drużyny, już w 5 minucie piłkę w siatce gospodarzy umieścił nowy zawodnik Granicy – Kordian Sołtysiuk. Chwilę później Ruch mógł doprowadzić do wyrównania, ale po potężnym strzale piłka odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Piotra Kopcia i była to w zasadzie jedyna dobra okazja Izbiczan do zdobycia gola w tym spotkaniu. Na boisku nie brakowało niedokładnych podań i przypadkowych zagrań, ale to Granica przez większość czasu kontrolowała przebieg gry. Tuż pod zmianie stron padła druga bramka dla naszego zespołu, dośrodkowanie Przemysława Rondosia dosyć szczęśliwie wylądowało w bramce Ruchu i jak się okazało było to ostatnie trafienie w meczu.

Ruch Izbica – Granica Dorohusk 0:2 (0:1)
Bramki: 
Sołtysiuk 5′, Rondoś 48′

Granica: Kopeć – Ruszkiewicz, Wagner, Furmanik, Niemiec, Kotowski, Michał Grzywna, Rondoś (83′ Gregorczuk), Piotrowski (80′ Denkiewicz), Sołtysiuk (86′ Daniluk), Olęder (88′ Kaper)

Kolejna runda Pucharu Polski LZPN w okręgu chełmskim zaplanowana jest na 18 września 2019 r. Od tego etapu do gry włączają się drużyny IV-ligowe. Natomiast już w najbliższą niedzielę, 18 sierpnia 2019 r. o godz. 16:00 na stadionie w Siennicy Nadolnej Granica zmierzy się z miejscowym Bratem, w ramach 1. kolejki Chełmskiej Klasy Okręgowej.

Warto zaznaczyć, że nasz najbliższy przeciwnik został wyeliminowany z rozgrywek pucharowych przez Chełmską Husarie, w barwach której występuje wielu byłych zawodników Granicy, a także obecny Prezes – Arkadiusz Słomka.

Źródło: www.granicadorohusk.pl