W niedzielnym meczu Granica Dorohusk pokonała Hetmana Żółkiewka 2:0 i zapisała na swoim koncie pierwsze punkty w sezonie 2022/2023. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, które mogło się podobać kibicom.

Już w drugiej minucie biało-zieloni wyszli na prowadzenie. Po ładnej akcji naszego zespołu piłkę w siatce gości umieścił Patryk Gierczak. Hetman chciał szybko odpowiedzieć, ale dobrze dysponowana defensywa Granicy nie pozwalała przyjezdnym na wiele. Ataki gospodarzy były groźniejsze i powinny się zakończyć podwyższeniem prowadzenia jeszcze w pierwszej połowie.

Na początku drugiej części gry arbiter dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym przez Marka Grzywnę i podyktował rzut karny. Intencję strzelającego z 11 metrów zawodnika dobrze wyczuł Piotr Kopeć i efektowną paradą uratował Granicę przed stratą bramki. Nie mający nic do stracenia goście stwarzali sobie coraz lepsze sytuacje bramkowe, a Granica nastawiła się na grę z kontry. Po jednej z takich akcji, tuż przed gwizdkiem końcowym, bramkę zdobył Arkadiusz Słomka i ustalił wynik meczu.

Grzegorz Świderski – trener Granicy
– Zagraliśmy dobry mecz i po pierwszej połowie powinniśmy schodzić do szatni z zapasem co najmniej trzech bramek. Druga połowa mogła się podobać kibicom, graliśmy w bardzo szybkim tempie. Jestem bardzo zadowolony z zaangażowania całego zespołu, dokonałem sześć zmian i rezerwowi zrobili różnicę. W meczu z Hetmanem zagrało trzech naszych wychowanków, którzy mają dopiero 16 lat.

Granica Dorohusk – Hetman Żółkiewka 2:0 (1:0)
Bramki: Gierczak 2′, Słomka 90+2′

Granica: Kopeć – Piotrowski, Grzywna, Kociuba (67′ Kogut), Świderski (46′ Niemiec), Swatek, Słomka, Poznański (67′ A. Antoniak), Gorzała (46′ Józaczuk), Alikowski (85′ Macegoniuk), Gierczak (85′ Kulbicki)

Zawodnicy Grzegorza Świderskiego w ciągu najbliższych dwóch tygodni rozegrają aż cztery mecze. We środę, 24 sierpnia o godz. 17:00 zagrają w Izbicy spotkanie pucharowe, w sobotę 27 sierpnia o godz. 16:00 spotkanie ligowe w Siedliszczu, a w kolejną środę 31 sierpnia (godz. 17:00) ponownie udadzą się do Izbicy na zaległy mecz I kolejki. Na własny obiekt powrócą 4 września podejmując Frassati Fajsławice.