art_nowytydzien

Po budynku szkoły podstawowej w Michałówce gminie Dorohusk udało się sprzedać kolejne dwie podstawówki w Wólce Okopskiej i Kroczynie.

Po wygaszeniu szkół podstawowych gmina Dorohusk przez kilka lat starała się sprzedać puste budynki szkół. Jako pierwszy udało się sprzedać budynek w Michałowie. Drewnianą szkołę kupił przedsiębiorca z Chełma. Ale zanim zdążył cokolwiek w nim zrobić, doszczętnie spłonęła. W kolejnych przetargach na nieruchomości chętnych nie było. Znaleźli się dopiero, gdy gmina ogłosiła negocjacje ceny. Pierwszy „poszedł” piętrowy budynek w Wólce Okopskiej o powierzchni aż 900 mkw. z dwuhektarową działką. Kupiła go polsko-białoruska firma zajmująca się handlem. Pod granicą w Terespolu prowadzi dużą hurtownię i zapewne pod podobną działalność nabyła budynek w Wólce Okopskiej. – Podpisaliśmy na razie protokół negocjacji, cenę ustaliliśmy na 350 tys. zł i czekamy na podpisanie aktu notarialnego – mówi Wojciech Sawa, wójt Dorohuska.
Podobnie w negocjacjach sprzedany został budynek szkoły w Kroczynie. Za 83 tys. zł chce go kupić rodzina, która od lat w nim mieszka.

Więcej na: NOWYTYDZIEŃ.PL