Sobotnie spotkanie w ramach 16. kolejki Chełmskiej Klasy Okręgowej pomiędzy Spółdzielcą Siedliszcze, a Granicą Dorohusk na długo pozostanie w pamięci kibiców gospodarzy. Ich drużyna wywalczyła trzy punkty w niecodziennych okolicznościach.

Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy Marka Grzywny, to oni prowadzili grę, a Spółdzielca ograniczyła się do dalekich wybić piłki na swoich napastników i tak grała praktycznie przez całe 90 minut. W 20 minucie świetną okazję do otwarcia wyniku zmarnował Patryk Gierczak, po której to gospodarze wyprowadzili kontratak zakończony bramką. Na przerwę mogli schodzić z dwubramkową zaliczką, ale rzut karny podyktowany za zagrani ręką obronił Kamil Olęder. W dodatku od 37 minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce za brutalny faul na Gierczaku.

W 56 minucie Olęder musiał po raz drugi wyjmować piłkę z siatki, a chwilę później Spółdzielca grała już w dziewiątkę po kolejnej czerwonej kartce. Rzut karny na gola zamienił Dominik Swatek. Nasi gracze dążyli do zdobycia kolejnych bramek, okazji nie brakowało, ale piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Dopiero w 80 minucie do remisu doprowadził Arkadiusz Słomka. Granica atakowała i szukała trafienia dającego trzy punkty, niestety w ostatniej minucie przedłużonego czasu gry po dośrodkowaniu zawodnika gospodarzy piłkę do własnej bramki pechowo skierował Patryk Furmanik.

Spółdzielca Siedliszcze – Granica Dorohusk 3:2 (1:0)
Bramki:  Furmanik 90+6′ (sam.) – Swatek 57′ (karny), Słomka 80′

Granica: Olęder – Piotrowski, Kaper (57′ Niemiec), Furmanik, Michał Grzywna, Swatek, Świderski, Rondoś (57′ Sokołowski), Gierczak, Maliszewski, Słomka

Po przerwie świątecznej Granica zagra w sobotę, 27 kwietnia 2019 r. z drużyną Brata. Początek meczu w Siennicy Nadolnej o godz. 11:00.