Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dorohusku podczas Wojewódzkiego Turnieju Szachowego, który 22 marca 2018 r. został rozegrany w Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Marek Błaszczuk, Marcin Matczuk, Paweł Tarasek i Damian Albiniak. Do końcowego wyniku liczyły się punkty trzech najwyżej sklasyfikowanych zawodników z drużyny. Zawody rozegrano na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na partię dla zawodnika. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Natomiast w sobotę, 24 marca 2018 r. w hali sportowej w Białopolu odbyły się  XV Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w szachach. Tradycyjnie w tym współzawodnictwie nie mogło zabraknąć naszych szachistów. W kategorii juniorów, podobnie jak przed rokiem, mistrzem został Marek Błaszczuk, a na piątym miejscu uplasował się Marcin Matczuk. Wśród juniorek szóste miejsce wywalczyła Maria Gajur, a w kategorii seniorek najlepsza okazała się Anna Gajur. W rywalizacji seniorów czwarte miejsce przypadło Janowi Gryniukowi. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody ufundowane przez organizatorów.