26 maja 2018 r. na zalewie Husynne, wędkarze z Koła PZW w Dorohusku walczyli o tytuł Mistrza Koła w wędkarstwie spławikowym.

W obecnym sezonie konkurencję spławikową zdominował Rafał Guzowski zdobywając w sobotę tytuł Mistrza Koła na rok 2018. Pierwszą turę wygrał ex aequo z Wojciechem Kowalczykiem, który w końcowej klasyfikacji zajął drugie miejsce. Trzecią lokatę w zawodach zajął prowadzący w klasyfikacji „Wędkarz Wszechczasów” – Andrzej Nafalski. Jak w większości zawodów rozgrywanych na zalewie Husynne z łowionych gatunków ryb dominowała płoć. Poza tym łowiono pojedyncze wzdręgi i okonie.

Zawodnicy z czołowych miejsc uhonorowani zostali pucharami, medalami i dyplomami. Zawody zakończono przy grillu. Niestety do rywalizacji zgłosiło się tylko 7 seniorów. Zawody w kategoriach: kobiety, kadeci i juniorzy nie odbyły się ze względu na brak uczestników.