Po serii pięciu spotkań bez porażki Granica musiała w końcu uznać wyższość rywala. Wynik nie odzwierciedla jednak przebiegu niedzielnego meczu.

Granica zaczęła zawody bardzo odważnie, stosując wysoki pressing i przez pierwszy kwadrans praktycznie nie dopuszczała gospodarzy pod swoją bramkę. Niestety ponownie nie ustrzegła się indywidualnych błędów w defensywnie, po których padły gole dla Sparty. Po pierwszych 45 minutach powinno być 2:2, dwie tzw. „setki” zmarnował Kamil Olęder. Po zmianie stron nasza drużyna kontynuowała dobrą grę dominując na boisku, ale nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza gospodarzy. Sparta ograniczała się tylko do pojedynczych kontrataków i po jednej z takich akcji padła trzecia bramka ustalająca wynik meczu. Warto odnotować, że w szeregach naszego zespołu zabrakło czterech podstawowych graczy, a pomimo tego drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Sparta Rejowiec Fabryczny – Granica Dorohusk 2:0 (3:0)
Bramki: Głowacki 27′, 73′, Adamiec 35′

Granica: Kopeć – Oleszczuk, Furmanik, Niemiec (44′ Kozak), Piotrowski, Swatek, Świderski, Michał Grzywna, Giedz (55′ Sokołowski), Olęder (85′ Daniluk), Słomka

Kolejne spotkanie Granica zagra w pobliskim Białopolu. Mecz z miejscową Unią zaplanowano na sobotę, 27 października 2018 r. o godz. 15:00.