W niedzielne popołudnie, 19 marca br. odbyła się trzecia edycja konkursu na „Najpiękniejszą i Najsmaczniejszą Babkę Wielkanocną” organizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Turce. Do rywalizacji zgłoszono 18 babek.

Wypieki oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Dorota Bezler – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Chełmie, Katarzyna Rafalska – Sekretarz Gminy Dorohusk oraz Michał Jakubowski – Leśniczy Leśnictwa Husynne. Biorąc pod uwagę smak, nawiązanie do tradycji wielkanocnych i estetykę wykonania, zwyciężyła Krystyna Kawalec, drugie miejsce przyznano Bożenie Gałeckiej, a na trzecim uplasowała się Eugenia Prządkiewicz. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Chełmie, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku oraz KGW w Turce. Gminę Dorohusk reprezentował Mieczysław Gałecki – Przewodniczący Rady Gminy Dorohusk  i Renata Lalik – Dyrektor GOKiT w Dorohusku.

Podczas wydarzenia można było podejrzeć przy pracy Krystynę Tworek z Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Okopskiej, która prowadziła pokaz skrobania jajek wielkanocnych.

Źródło: www.gokitdorohusk.pl