W niedzielę, 14 maja 2017 r. na boisku w Turce, z udziałem zaprzęgów z powiatów: chełmskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego i zamojskiego, odbył się Międzypowiatowy Konkurs Zaprzęgów Parokonnych w powożeniu.

Pierwsi rywalizowali właściciele zaprzęgów parokonnych, zwyciężył Mariusz Zabłocki z Siennicy Różanej, z drugim czasem na mecie zameldował się Robert Kaczmara z Zamościa, a trzecie miejsce przypadło Stanisławowi Stasiukowi z miejscowości Obrowiec. Reprezentant gospodarzy – Adam Gradus z Dorohuska zajął piąte miejsce. Jako następni wystartowali trzej właściciele zaprzęgów małych koników – kucy. Zwyciężyła Paulina Rogucka z Horodyszcza, drugi czas przejazdu uzyskał Władysław Derkacz, a na trzecim miejscu uplasował się jego syn – Marcin Derkacz, obydwaj z Puszek.

Duże zainteresowanie wzbudziły pokazy kaskaderskie w wykonaniu sześciu jeźdźców z Poleskiego Miłośnictwa Koni i Jeździectwa z Włodawy. Na zakończenie ośmiu właścicieli koni rywalizowało w tzw. „wesołym krzesełku”. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Pietrzak z Dorohuska. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów. W trakcie konkursu była możliwość skorzystania z przejażdżek zaprzęgami i bryczkami.