Zawodnicy Grzegorza Świderskiego wysoko wygrali z Victorią Żmudź 5:2, chociaż po godzinie meczu przegrywali już 1:2. Druga odsłona spotkania należała jednak do naszej drużyny i ostatecznie trzy punkty powędrowały na konto Granicy.

Początek spotkania był mocno obiecujący w wykonaniu biało-zielonych. Szybkie prowadzenie dał grający trener Świderski, uderzając nie do obrony zza pola karnego. Blisko zdobycia kolejnych bramek byli: Patryk Gierczak i Łukasz Piotrowski. Po kwadransie gry inicjatywę na boisku przejęła Victoria i zaczęła coraz częściej zagrażać naszej bramce. Goście w końcu dopięli swego, doprowadzili do wyrównania i byli blisko wyjścia na prowadzenie tuż przed przerwą. Nie wykorzystali jednak rzutu karnego – piłka trafiła w słupek, a dobitkę obronił Piotr Kopeć.

Po zmianie stron biało-zieloni śmielej ruszyli do przodu, ale po jednej z akcji nadziali się na szybką kontrę, która zakończyła się drugim trafieniem gości. Strata bramki podziałał mobilizująco na naszych zawodników. Stan rywalizacji wyrównał Paweł Alikowski, który otrzymał świetne podanie od Gierczaka. Kolejne dwie bramki padały w dwuminutowych odstępach. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Damian Kulbicki, a chwilę później po zderzeniu z bramkarzem przytomnie zachował się Gierczak i wtoczył piłkę do siatki. Wynik ustalił Kulbicki, pewnie mijając bramkarza i strzelając do pustej bramki. W samej końcówce dorobek bramkowy Granicy mógł jeszcze poprawić Alikowski, piłka po jego strzale otarła się o ręce interweniującego golkipera i minimalnie minęła słupek.

Grzegorz Świderski – trener Granicy
– Mecz zaczęliśmy grać od 60 minuty. Do tego czasu bardzo słabo prezentowaliśmy się w każdej formacji. Cieszę się, że bardzo dobre zmiany zadecydowały, że wygraliśmy ten mecz. Popełniliśmy masę błędów, ale na szczęście przeciwnik popełnił ich jeszcze więcej. Cieszę się z postawy naszych młodych zawodników (Józaczuk, Macegoniuk, Dzieńkowski, Ruszkiewicz, Gorzała). Zagrali bardzo dobry mecz. Najbardziej cieszą  jednak trzy punkty w tym ważnym dla nas spotkaniu.

Granica Dorohusk – Victoria Żmudź 5:2 (1:1)
Bramki: Świderski 6′, Alikowski 65′, Kulbicki 67′, 85′, Gierczak 69′ – Mroczek 32′, Lecki 58′

Granica: Kopeć – Ł. Ruszkiewicz (46′ Józaczuk), Swatek, Niemiec, Kogut (90′ Krupa), Słomka (81′ Dzieńkowski), Gorzała (46′ Alikowski), Piotrowski, Poznański (88′ Macegoniuk), Gierczak, Świderski (62′ Kulbicki)

W niedzielę, 30 listopada 2022 r. Granica zagra ostatni mecz wyjazdowy w bieżącej rundzie. W Wierzbicy zmierzy się z miejscowym Ogniwem. Początek spotkania o godz. 14:00.

Źródło: www.granicadorohusk.pl