Zatrzymaniem z użyciem środków przymusu bezpośredniego, zakończyła się próba przemytu papierosów dla obywatela Polski. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym jak próbowali odwieźć od granicy państwa przemyconą wcześniej kontrabandę.

13 stycznia br., funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa zauważyli pojazd, który poruszał się w pobliżu rzeki granicznej Bug. Przybyły na miejsce patrol próbował zatrzymać do kontroli terenowego Jeepa, jednak jego kierowca na widok funkcjonariuszy, przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Mundurowi ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go w pobliżu m. Okopy Stare. Aby zatrzymać pędzący pojazd, adekwatnie do zaistniałej sytuacji zagrożenia, użyto środków przymusu bezpośredniego. Funkcjonariusze wykorzystali do tego celu broń służbową, oddając strzały w koła pojazdu oraz rozłożyli kolczatkę na drodze. Dopiero po użyciu tych środków udało się zatrzymać Jeepa.

Za kierownicą pojazdu znajdował się 25-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, który był już wcześniej zatrzymywany przez funkcjonariuszy w związku z popełnionymi przestępstwami skarbowymi. Jak się okazało, także i tym razem pobyt mężczyzny w rejonie granicy państwa związany był z przemytem papierosów. W przestrzeni bagażowej jego pojazdu ujawniono duże tekturowe pudła, w których znajdowały się znaczne ilości papierosów. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. W samochodzie zabezpieczono przemycone papierosy (prawie 20 tys. paczek) o wartości ponad 282 tys. zł.

Źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl