Próba przemytu papierosów zakończyła się zatrzymaniem dla dwóch mężczyzn, którzy wraz z nielegalnym towarem przepłynęli wpław rzekę graniczną Bug.

14 maja br., funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku w pobliżu miejscowości Husynne zauważyli osoby, które na widok patrolu podjęły próbę ucieczki.  Po krótkim pościgu, funkcjonariusze ujęli dwóch mężczyzn, byli to obywateli Ukrainy w wieku 19 i 20 lat. W pobliżu ujawniono znaczne ilości papierosów. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Mężczyźni pokonali rzekę wpław, zabierając ze sobą nielegalny towar. Obaj zostali zatrzymani, a ujawnione przy nich przemycone papierosy (3 tys. paczek) o wartości prawie 45 tys. zł zabezpieczone.

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej oraz przemytu wyrobów akcyzowych.  Zatrzymani cudzoziemcy po zakończonych czynnościach procesowych, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl