22 czerwca br. w Husynnem funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku  zatrzymali dwóch obywateli RP, którzy na rowerach przewozili nielegalne papierosy. Cztery dni później funkcjonariusze po raz kolejny zatrzymali przemytników na „zielonej granicy”, przy których ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnych papierosów.

Zatrzymani rowerzyści przewozili pakunki owinięte w czarną folię. Jak się okazało, bagażem były wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Papierosy zostały wcześniej przemycone do Polski przez rzekę Bug. Do sprawy zatrzymano dwóch obywateli RP, którzy teraz odpowiedzą za przestępstwo skarbowe.  Wartość zatrzymanego przemytu to ponad 110 tys. zł.

Natomiast 26 czerwca br. strażnicy graniczni zauważyli osoby niosące znad rzeki granicznej Bug czarne pakunki. Podczas kontroli czterech mężczyzn ustalono, iż są oni obywatelami Ukrainy, natomiast w pudłach i plecaku, które funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu zdarzenia, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 115 tys. zł. W toku dalszych czynności okazało się również, że dwóch z zatrzymanych figuruje w bazach danych jako osoby poszukiwane w celu odbycia kary w zakładzie karnym.

Źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl