Bez punktów wrócili zawodnicy Grzegorza Świderskiego z Siennicy Nadolnej. W sobotnim spotkaniu ulegli drużynie Brata 1:2, tracąc bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

W pierwszej połowie Granica posiadała przewagę na boisku, ale nie potrafiła wykreować akcji bramkowych. Na prowadzenie dosyć niespodziewanie wyszli gospodarze, wykorzystując błąd ustawienia naszych defensorów. Granica odpowiedziała trafieniem niezawodnego Patryka Gierczaka. Strzelec bramki mógł jeszcze przed przerwą dać naszej drużynie prowadzenie, ale w doskonałej sytuacji trafił wprost w bramkarza.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, a intensywnie padający deszcz utrudniał konstruowanie składnych akcji. Więcej na boisku zadziało się dopiero w doliczonym czasie gry. Dwie doskonałe sytuacje bramkowe mieli Gierczak i Damian Kulbicki, po ich strzałach piłka minimalnie mijała słupek bramki gospodarzy. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, z rzutu wolnego przymierzył gracz Brata i pokonał nieco zaskoczonego Piotra Kopcia. Chwilę później arbiter zakończył zawody.

Grzegorz Świderski – trener Granicy
– Myślę, że nie zasłużyliśmy na porażkę w tym meczu. Trochę nerwowo zaczęliśmy ten mecz, ale z biegiem czasu wydawało się że mamy kontrolę nad tym co się dzieje na boisku. Niestety jeden błąd w ustawieniu i drużyna gospodarzy strzeliła bramkę. Bardzo cieszy mnie fakt, że dobrze zareagowaliśmy po stracie bramki i graliśmy dużo lepiej doprowadzając do wyrównania. Przed przerwą powinniśmy schodzić prowadząc jedną bramką, w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Gierczak, ale uderzył w bramkarza. W drugiej połowie to był typowy mecz walki, obydwie drużyny grały o pełną pulę. W doliczonym czasie mieliśmy dwie sytuacje które powinny się skończyć bramką. Niestety w ostatniej minucie gospodarze mieli rzut wolny, który na bramkę zamienił Kister. Pozostaje duży niedosyt ale chciałbym pochwalić drużynę, bo zostawiła bardzo dużo zdrowia na boisku.

Brat-Cukrownik Siennica Nadolna – Granica Dorohusk
Bramki: Wójcik 22′, Kister 90+8′ – Gierczak 36′

Granica: Kopeć – Piotrowski, Grzywna, Niemiec, Kociuba (79′ Czuluk), Kogut, Poznański, Alikowski (69′ Ł. Ruszkiewicz), Gorzała (86′ Józaczuk), Świderski (61′ Kulbicki), Gierczak

Źródło: www.granicadorohusk.pl