art_nowytydzien

Miliony Polaków oglądały emocjonujący reportaż Elżbiety Jaworowicz realizowany w Dorohusku. Dotyczył rodzinnego konfliktu o majątek. Bohaterom reportażu towarzyszyły śpiewaczki z lokalnych zespołów – Nadbużański Klon Zielony i Ale Babki. Panie pokazały klasę i skradły serca widzów. – To o takich osobach powinien być ten program – mówiła zachwycona ich postawą Jaworowicz.

Wyemitowany w czwartkowy wieczór w „Sprawie dla reportera” reportaż dotyczył m.in. konfliktu rodziny z Dorohuska. Elżbieta Jaworowicz stwierdziła, że „ta historia pokazuje, jak się zmieniają nasze czasy i nasze obyczaje”. Problem dotyczył podziału majątku po zmarłej pani Stanisławie, która nie zostawiła testamentu. Rodzinny dom przypadł w spadku sześciorgu jej dzieciom.

Mieszka w nim jedno z nich – pani Izabela, która opiekowała się matką do śmierci. Pozostała piątka rodzeństwa nie ma nic przeciwko temu. Domaga się za to czynszu (kilkaset złotych miesięcznie) od córki pani Izabeli, która z nią zamieszkała. Gościom w telewizyjnym studio nie mieściło się to w głowie. Temat wywołał kontrowersje. Ale na pierwszy plan wysuwały się mądre i dojrzałe wypowiedzi wokalistek zespołów „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia oraz „Ale Babki” z Dorohuska.

Więcej na: NOWYTYDZIEN.PL