art_nowytydzien

Nie chcą się przeprowadzać i wynajmować lokum, więc oszukują przełożonych. Pogranicznicy z Dorohuska kombinują, jak mogą, by wyłudzić dodatki do pensji.

Nie raz pisaliśmy, że młodzi pogranicznicy celowo meldują się u znajomych, by wyłudzić z komendy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zwrot kosztów dojazdu do pracy. Teraz do Sądu Rejonowego w Chełmie trafił kolejny akt oskarżenia w analogicznej sprawie. Tym razem przeciwko czterem mężczyznom, w tym trzem funkcjonariuszom straży granicznej z placówki w Dorohusku. Andrzej J. i Stanisław R. są oskarżeni o wyłudzenie z NOSG nienależnych im dodatków (J. 2960 zł, a R. 3123 zł), zaś Krzysztof W. (również funkcjonariusz SG) i Rafał G. o pomocnictwo w całym procederze.

Jak ustalili śledczy z Ośrodka Zamiejscowego w Chełmie Prokuratury Okręgowej w Lublinie, zameldowany na stałe w pow. krasnostawskim Andrzej J. czasowo zameldował się pod adresem Rafała G. w Chełmie, a następnie u swojego kolegi ze straży (Krzysztofa W.) w Starchosławiu (gmina Kamień). W mieszkaniu W. był też zameldowany Stanisław R., wychodziło więc na to, że trzech pograniczników mieszka razem, jak jedna rodzina.

Więcej na: NOWYTYDZIEN.PL