Ostatnią sesję rady gminy Dorohusk zdominował temat budowy i remontów dróg. Radni wymieniali miejscowości, w których stan nawierzchni wymaga interwencji. Wójt zapewnił, że wkrótce rozpoczną się modernizacje.

Spotkanie rozpoczęły interpelacje radnych, których najwięcej zgłosiła wiceprzewodnicząca Beata Sawicka.

– Mieszkańcy Kolonii Okopy skierowali pismo z prośbą o remont drogi gminnej. W tej miejscowości remontu wymaga również mostek łączący drogę główną z drogą w kierunki Dobryłówki. Jedna z mieszkanek Zamieścia pyta także o naprawę wjazdu, który jako jedyny pozostał niezrobiony podczas zeszłorocznej modernizacji drogi powiatowej. Jej wjazd nie był wtedy zarejestrowany, ale ta kwestia już została uregulowana.

Wśród kolejnych miejsc wymagających naprawy pojawiły się m.in. odcinki dróg w miejscowościach: Brzeźno, Berdyszcze, Dorohusk, a także przepust pomiędzy Michałówką a Ostrowem.

Wójt Wojciech Sawa wyjaśnił, że planowane remonty dróg zostały wstrzymane przez silne opady. Wraz z poprawą pogody prace zostaną wznowione. Uwzględnione mają być miejsca zgłoszone przez radnych podczas sesji.

– Remonty dróg w miejscowościach, w których są robione wodociągi i przyłącza, zostaną wstrzymane, dopóki te prace się nie zakończą – dodał wójt. – Takie rozwiązanie jest konieczne. Bez sensu jest remontować drogę, którą później trzeba będzie znów przekopać, żeby pociągnąć wodociąg, a następnie znów ją naprawiać. Zależy nam, aby wydawać pieniądze gminne jak najbardziej racjonalnie. Jeśli natomiast chodzi o wjazd w Zamieściu, to skontaktujemy się w tej sprawie ze starostwem.

Więcej na: SUPERTYDZIEN.PL