Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili próbę przemytu papierosów przez „zieloną granicę”. Tym razem funkcjonariusze SG zabezpieczyli papierosy, które zostały porzucone przez przemytników i dryfowały po rzece granicznej Bug.

7 lipca br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku po raz kolejny udaremnili próbę przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski. Tym razem funkcjonariusze, ujawnili na rzece granicznej Bug, łódź pontonową wypełnioną nielegalnymi papierosami.

Kontrabanda, została porzucona przez przemytników, którzy nie zdołali przeprawić się z nią na polską stronę rzeki. Papierosy znajdujące się w łodzi, były spakowane w pakiety po pięćdziesiąt kartonów i owinięte w foliowe worki. Kolejnym etapem nieudanego przemytu, po dotarciu na brzeg, miało być przeładowanie ich do samochodu i wywiezienie w głąb kraju. W sumie na miejscu zabezpieczono 9 tys. paczek papierosów o wartości ponad 120 tys. zł. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, trwa ustalanie osób, które brały udział w próbie przemytu.

Źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl