We wtorek 23 sierpnia gościliśmy w naszej gminie uczestników I Ogólnopolskiego Marszu OnkoRejs Granicami Polski. Wsparcia maszerującym udzielił Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku, którego pracownicy zadbali o zapewnienie noclegu i transport bagaży z Woli Uhruskiej.

Na spotkaniu z uczestnikami marszu obecny był również Przewodniczący Rady Gminy – Jan Papacz, który w imieniu władz samorządowych wręczył okolicznościowe upominki oraz podziękował za odwiedzenie naszej gminy i wybranie Dorohuska jako miejsca odpoczynku, życząc powodzenia podczas dalszego marszu. O smaczny posiłek na koniec wyczerpującego dnia zadbała natomiast Krystyna Kawalec – Przewodnicząca miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

www.facebook.com/gokit.dorohusk

www.facebook.com/gokit.dorohusk

OnkoRejs Granicami Polski to projekt polskich amazonek, które w ciągu jednego tygodnia zamierzają pokonać trasę granicami Polski. 34 grupy, które przystąpiły do tego projektu ma pokonać około 100 km każda. Koordynatorem trasy nr 14, która przebiega przez naszą gminę jest Anna Walaszek. W marszu, który rozpoczął się 21 sierpnia i potrwa do najbliższej soboty 27 sierpnia biorą udział osoby chore, niepełnosprawne, osoby które ukończyły leczenie oraz te, które wspierają chorych, czyli ich bliscy, przyjaciele i rodzina.