Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili w autobusie wyjeżdżającym z Polski na Ukrainę 12,5 g haszyszu. Narkotyki wywęszył pies służbowy Straży Granicznej Czacza.

Ujawnione narkotyki należały do obywatela Ukrainy. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski 28 listopada br. przez drogowe przejście graniczne w Dorohusku. Autobus, którym podróżował cudzoziemiec był kontrolowany również pod kątem ujawniania substancji narkotycznych. Pies służbowy, suczka Czacza zaznaczyła jeden z foteli pasażerskich, sugerując możliwe miejsce ukrycia narkotyków. Po dokładnej kontroli, pod fotelem autobusu, rzeczywiście ujawniono hermetycznie zamknięty pakunek z oleistą substancją. Niezawodny psi nos nie mylił się, użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz w ilości 12,49 g o wartości około 500 zł.

31-letni obywatel Ukrainy, usłyszał już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków. Za popełniony czyn (zgodnie z art. 55 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii), mężczyźnie grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do roku.

Źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl