W sobotę, 23 marca 2019 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Białopolu odbyły się XVI Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w szachach.

W rozgrywkach udział wzięło 42 zawodników sześciu z gmin Powiatu Chełmskiego. Tradycyjnie w tym współzawodnictwie nie mogło zabraknąć naszych szachistów, którzy stanowili jedną z najliczniejszych reprezentacji. Tym razem najlepsze wyniki osiągnęli zawodnicy poniżej 18 roku życia, starujący w kategorii juniorów. Mistrzem Powiatu Chełmskiego w roku 2019 – czwarty rok z rzędu został Marek Błaszczuk z Turki. Drugie miejsce, z taką samą liczbą zdobytych punktów, zajął Damian Albiniak z Dorohuska. W tej samej kategorii szóstą lokatę wywalczył Marcin Matczuk również z Dorohuska. Ponadto kilku naszych szachistów, zarówno w kategorii juniorów jak i seniorów, uplasowało się na dalszych miejscach.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody ufundowane przez organizatorów. Nagrodzona została również najmłodsza zawodniczka, 9-letnia Nikola Koguciuk z Turki.