Oddział Celny w Dorohusku przyjmował niecodzienną „delegację”. Z zadaniami funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej postanowiły zapoznać się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie.

Mali „wizytatorzy” mieli okazję zobaczyć jak wygląda kolejowe przejście graniczne oraz przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy celno-skarbowych pełniących na nim służbę. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o swoich codziennych obowiązkach oraz zaprezentowali sprzęt używany w trakcie kontroli. Przedszkolaki mogły nie tylko zobaczyć wykrywacze metalu czy wideoendoskop, ale też uczestniczyć w kontroli z ich użyciem.

Funkcjonariusze Drugiego Referatu Realizacji zaprezentowali z kolei środki przymusu bezpośredniego oraz samochody służbowe używane do wykonywania kontroli na drogach. Dzieci mogły też same zasiąść za kierownicą samochodu patrolowego.  Jak zawsze atrakcją było też poznanie naszego czworonożnego „funkcjonariusza”. Swoje umiejętności zaprezentował dzieciom pies służbowy Sven.

W trakcie spotkania został też przeprowadzony quiz z nagrodami, podczas którego nasi milusińscy mogli sprawdzić swoją wiedzę o Krajowej Administracji Skarbowej oraz Służbie Celno-Skarbowej. Spotkanie było wyjątkową okazją do zapoznania dzieci z zadaniami i rolą Służby Celno-Skarbowej.

Źródło: www.lubelskie.kas.gov.pl