Od pierwszej do ostatniej minuty niedzielnego spotkania Granica kontrolowała sytuację na boisku. Gospodarze oddali co prawda dwa groźne strzały na naszą bramkę, ale w obu sytuacjach kapitalnie interweniował Piotr Kopeć.

Bramkarz Hetmana miał dużo więcej okazji do pokazania swoich umiejętności i to głownie dzięki jego postawie gospodarze stracili tylko trzy bramki. Strzelanie już w 11 minucie rozpoczął Arkadiusz Słomka, który wykorzystał prostopadłe podanie Szymona Maliszewskiego. Do przerwy powinniśmy prowadzić co najmniej dwoma bramkami, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali Michał Grzywna i Michał Sokołowski. Co nie udało się do przerwy, udało tuż po niej. Indywidualnymi umiejętnościami popisał się Sokołowski, po minięciu trzech rywali zagrał piłkę w pole karne, a tam skutecznie wykończył akcję Maliszewski. Wynik ustalił Słomka, nie dając szans w sytuacji sam na sam golkiperowi gospodarzy.

Hetman Żółkiewka – Granica Dorohusk 0:3 (0:1)
Bramki: Słomka 11′, 65′, Maliszewski 46′

Granica: Kopeć – Oleszczuk, Furmanik, Sergijuk, Piotrowski, Swatek (81′ Giedz), Michał Grzywna, Sokołowski (88′ Daniluk), Gierczak, Słomka, Maliszewski (89′ Marek Grzywna)

Po tym spotkaniu Granica zachowała kontakt z czołówką, tracąc do lidera 5 punktów. Za tydzień nasz zespół zmierzy się z beniaminkiem – Startem Regent Pawłów. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 14 października 2018 r. o godz. 14:00 w Pawłowie.