Po wysokim zwycięstwie 6:2 w Izbicy nad miejscowym Ruchem, Granica zameldowała się w ćwierćfinale Pucharu Polski LZPN na szczeblu okręgu chełmskiego. Kolejne mecze, już z udziałem drużyn z wyższych lig, zaplanowano na 21 września br.

Na środową potyczkę szkoleniowcy obydwu drużyn desygnowali na boisko zmienione jedenastki, w stosunku do ostatnich ligowych spotkań. Od pierwszych minut Granica starała się przejąć inicjatywę, ale to gospodarze potrafili sobie stworzyć lepsze okazje do zdobycia bramki. Wynik otworzył Patryk Gierczak, wykorzystując podanie Piotra Poznańskiego. Jak się później okazało, była to akcja dwóch najlepszych tego dnia zawodników w naszej drużynie.

Druga połowa rozpoczęła się od zimnego prysznica dla podopiecznych trenera Świderskiego. Niewymuszone błędy defensywy i w ciągu dwóch minut Granica straciła dwie bramki. Biało-zieloni nie zamierzali jednak odpuszczać, do wyrównania szybko doprowadził waleczny Poznański, wykorzystując podanie Damiana Kulbickiego. Po kilku minutach Paweł Alikowski idealnie dograł w pole karne do Gierczaka i ten ponownie wysunął swój zespół na prowadzenie. Następie z rzutu wolnego ładnie przymierzył Arkadiusz Słomka i stało się jasne, że gospodarze tego meczu już nie wygrają. Wynik ustalił dwoma trafieniami Bartłomiej Gorzała, przy którego bramkach asystował Gierczak.

Grzegorz Świderski – trener Granicy
– Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Mimo tego, że w pierwszych kilku minutach to goście powinni strzelić mam co najmniej jedną bramkę, to na przerwę schodziliśmy z jednobramkową zaliczką. W drugiej połowie po pięciu minutach przegrywaliśmy, ale bardzo szybko doprowadziliśmy do wyrównania i poszło… Jestem wręcz zaskoczony jak zareagowała drużyna. W łatwy sposób dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich. Duże brawa dla zespołu.

Ruch Izbica – Granica Dorohusk 2:6 (0:1)
Bramki: Pawlak 52′, 53′ – Gierczak 17′, 66′, Poznański 56′, Słomka 73′, Gorzała 78′, 84′

Granica: Kopeć – Piotrowski, Kociuba (66′ Słomka), Niemiec, Kogut, Swatek, Poznański, Józaczuk (58′ Gorzała), Macegoniuk (58′ Alikowski), Kulbicki (82′ Świderski), Gierczak

W najbliższą sobotę, 27 sierpnia br. o godz. 16:00 Granica zmierzy się na wyjeździe z drużyną Spółdzielcy Siedliszcze w ramach rozgrywek klasy okręgowej.