Gmina Dorohusk serdecznie zaprasza na „Dożynki Gminne”, które odbędą się w niedzielę, 1 września 2019 r. Początek uroczystości o godz. 12:00 w Kościele Parafialnym w Dorohusku. Pół godziny wcześniej ulicami Dorohuska przejedzie „Korowód Dożynkowy”, a po Mszy Św. uroczystości przeniosą się na plac przy Pałacu Suchodolskich.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, na scenie wystąpi m.in. młodzież ze Szkoły Podstawowej w Dorohusku, zespoły śpiewacze z terenu gminy – Ale Babki z Kapelą Męską, CudaWianki, Cykady, Pogodna Jesień, Sąsiedzi, Teosinki, Nadbużański Klon Zielony oraz Liudmyla Prochko i zespół artystyczny – Cygański Tabor. Gwiazdami wieczoru będzie zespół Bayera oraz Mario Bischin.

Z okazji święta plonów odbędą się również konkursy na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy i Tradycyjny Chleb Wiejski, a na rzece Bug rozegrane zostaną Dożynkowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy.

Tego dnia do Dorohuska zawita Holi Święto Kolorów, w ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019! Początek barwnej zabawy o godz. 15:00.

Zaplanowano także animacje dla dzieci i warsztaty rękodzielnicze z tworzenia bransoletek. Przez cały czas trwania dożynek czynne będą punkty gastronomiczne, dmuchane zjeżdżalnie oraz paintball. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni i zabawa z DJ-em.