Podobnie jak przed rokiem, Granica uległa w Srebrzyszczu drużynie Orła 3:4. Bramka dająca trzy punkty gospodarzom padła już w doliczonym czasie gry.

Od pierwszych minut niedzielnego spotkania, biało-zieloni z animuszem ruszyli na rywala. Niestety pierwsza kontra Orła zakończyła się bramką i gospodarze wyszli na prowadzenie. Kolejne minuty to mocno szarpana gra obu zespołów i sporo niedokładności. Dobre okazje dla Granicy mieli: Patryk Gierczak i Damian Kulbicki, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie gospodarze skupili się na obronie korzystnego rezultatu, a zawodnicy trenera Świderskiego nie mogli się przebić przez ich szczelną defensywę. Mecz „otworzył” się dopiero po drugim golu Srebrzyszczan. Gierczak wywalczył piłkę przy linii końcowej i z ostrego kąta pokonał bramkarza. Do wyrównania doprowadził z rzutu karnego Piotr Poznański, a chwilę później Granica wyszła na prowadzenie, po ładnym uderzeniu Arkadiusza Słomki. Orzeł szybko odpowiedział kolejnym trafieniem, wykorzystując nienajlepszą postawę naszych obrońców po rzucie rożnym. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, na uderzenie z 30 metrów zdecydował się gracz gospodarzy i piłka niespodziewanie wylądowała w siatce.

Grzegorz Świderski – trener Granicy
– Zagraliśmy dzisiaj dość przeciętnie, były dobre momenty, ale też bardzo słabe. Wydaje się, że największym naszym problemem są bardzo dobre sytuacje których nie wykorzystujemy. Tak naprawdę wystarczyło kilku minut na strzelanie trzech bramek, ale później znowu wróciły demony z kilku poprzednich kolejek. To już trzeci lub czwarty mecz kiedy tracimy bramkę w ostatniej minucie i kończymy bez punktów. Szkoda, ale niestety drużyna Orła bardziej chciała wygrać ten mecz.

Orzeł Srebrzyszcze – Granica Dorohusk 4:3 (1:0)
Bramki: A. Olender 5′, Rzeszut 74′, Wójcicki 83′, Ł. Tatysiak 90+1′ – Gierczak 76′, Poznański 80′ (karny), Słomka 82′

Granica: Kopeć – Piotrowski (79′ Świderski), Grzywna, Niemiec, Poznański, Słomka, Kogut, Alikowski (69′ Krupa), Gorzała, Kulbicki (69′ Czuluk), Gierczak (79′ Kociuba)