W 2030 roku w gminie Dorohusk może być tylko nieco ponad 6,1 tys. mieszkańców. Tak wynika z danych zawartych w „Prognozie ludności gmin na lata 2017–2030”, którą opublikował wczoraj Główny Urząd Statystyczny.
Obecnie naszą gminę zamieszkuje 6535 osób, według prognozy GUS do 2030 roku ubędzie ponad 400 osób. Dodatkowy problem z jakim będzie musiała się poradzić sobie gmina jest struktura wiekowa mieszkańców.

Do ponad 25 procent populacji zwiększy się udział ludzi w wieku poprodukcyjnym, w tym samym czasie o blisko 5 punktów proc. spadnie odsetek ludzi uczących się i pracujących w wieku 15-64 lata. W przełożeniu na mieszkańców będzie to ubytek ponad 500 osób. Również w grupie 0-14 lat nieznacznie ubędzie dzieci. Pełną prognozę dla gminy Dorohusk można pobrać z tego miejsca.







