W okresie ferii zimowych ośrodek Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną był organizatorem zajęć dla dzieci. Najmłodsi mogli uczestniczyć m.in. w warsztatach rękodzielniczych i kulinarnych oraz zajęciach sportowych. Na zakończenie zorganizowano tradycyjny bal karnawałowy.

Podczas warsztatów rękodzielniczych dzieci wykonywały maski i ozdoby karnawałowe, biżuterię z agrafek i koralików oraz bransoletki i breloczki survivalowe z paracordu.

Na zajęciach kulinarnych uczono gotowania „ruskich” pierogów oraz przygotowywania mufinów i ciasteczek. Dużą frajdą była degustacja samodzielnie przyrządzonych pyszności.

W trakcję zajęć szachowych bardziej doświadczeni uczyli gry swoich młodszych kolegów. Cennych rad  ruchów na szachownicy udzielał Aleksander Czerepko.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Dorohusku odbyły się zajęcia „Krav Maga Junior”, podczas których najmłodsi uczyli się technik samoobrony w formie zabaw oraz gier ruchowych.

Korzystając ze sprzyjających warunków atmosferycznych, w środę
7 lutego 2018 r. zorganizowany został kulig. Chętnych do udziału w przejażdżce saniami nie brakowało.

Następnego dnia z udziałem około 50 uczestników odbył się tradycyjny bal karnawałowy. Tego popołudnia na sali tanecznej w Pałacu Suchodolskich pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek.

Źródło: www.facebook.com/dorohuskgokit