Już po raz 28. w dniach 3-4 sierpnia 2019 r., wędkujące rodziny z Koła PZW w Dorohusku, spotkały się na corocznym Pikniku Wędkarskim aby aktywnie wypoczywać, poczuć emocje rywalizacji, a zwłaszcza dobrze się bawić. 

Jak co roku pierwszego dnia pikniku odbył się spływ kajakowy rzeką Bug. W tym roku 12 osób przemierzało rzekę na 27-kilometrowym odcinku Świerże – Wola Uhruska.

Następnego dnia nad zalewem Husynne spotkało się 20 rodzin. Głównym punktem pikniku były zawody wędkarskie. Najmłodszym wędkarzem okazał się Antoś Chwyć – 4 miesiące i 4 dni. Sielankowa atmosfera sprawiła, że część rodzin bardziej preferowała wypoczynek i rekreację, a inni rywalizację sportową. Po trzech godzinach wędkowania i zważeniu złowionych ryb, które oczywiście wróciły do wody, okazało się, że w zawodach zwyciężyła rodzina Tadeusza Sobinka, a kolejne miejsca zajęły rodziny Henryka Malinowskiego i Waldemara Kowalczyka.

W trakcie wędkowania odbyła się „zgadywanka” z zakresu regulaminu amatorskiego połowu ryb, przepisów dotyczących wędkowania na rzece Bug, historii Koła oraz ogólnej wiedzy przyrodniczej. Najgłębszą wiedzą wykazały się rodziny Jerzego Dyczki i Tomasza Chwycia.

Po zejściu ze stanowisk na uczestników czekały grillowane kiełbaski. Wzmocnieni posiłkiem i zmoczeni ulewnym deszczem, najmłodsi uczestnicy pikniku rywalizowali w zręcznościowym połowie rybek – pierwsze miejsce wywalczył Piotrek Oleszczuk.

Źródło: www.pzw.org.pl/dorohusk