Tegoroczne Wakacje z GOKiT-em to intensywny tydzień pełen emocji, integracji i niezapomnianych wrażeń!
Zaczęliśmy od pełnego humoru i wartości spektaklu „Wilk i Zając na wakacjach” w wykonaniu Teatru KRAK-ART. Dzieci wzięły udział w grze terenowej „Śladami zwierząt”, ucząc się rozpoznawać tropy leśnych mieszkańców.
Na warsztatach z techniki Ecoprint prowadzonych przez Fundację TU i TERRA powstały wyjątkowe, naturalne obrazy z roślin, natomiast podczas kreatywnych warsztatów Ekoplastyka z Pracownią Lep Gar, dzieci tworzyły unikalne dzieła z naturalnych materiałów, rozwijając swoją wyobraźnię i zdolności manualne.
W Magicznej Wiosce w Rudzie-Hucie nie zabrakło dobrej zabawy, były konkursy, warsztaty plastyczne, taniec kowbojski, a także pokaz indiańskich i kowbojskich akcesoriów. Zwieńczeniem dnia było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i popcornem.
W kinie sferycznym dzieci odbyły fascynującą, multisensoryczną podróż w świat kosmosu i morskiego życia. Na warsztatach kulinarnych uczestnicy przygotowali kolorowe owocowe szaszłyki, a podczas radosnego karaoke rozbrzmiewał śmiech i wspólny śpiew.
Finałem tygodnia była pełna atrakcji wycieczka do Warszawy. W KLEKS MAGIA KINA dzieci uczestniczyły w interaktywnej wystawie, rozwiązywały bajkowe zagadki i brały udział w warsztatach rysunkowych. Następnie odwiedziły SMART KIDS PLANET, gdzie czekało aż 9 stref mądrej rozrywki i dodatkowe warsztaty z cyjanotypii.
Źródło: www.gokitdorohusk.pl













