W sobotę 6 maja 2017 r. w remizo-świetlicy w Okopach zorganizowany został VII Powiatowy Festiwal Piosenki Strażackiej – Dorohusk 2017. Celem imprezy było kultywowanie kultury i tradycji ochotniczego ruchu strażackiego, odkrycie i popularyzacja piosenki strażackiej oraz motywowanie do tworzenia własnych, nowych kompozycji o tematyce strażackiej.

Komisja konkursowa jako podstawowe kryteria brała pod uwagę głównie dobór repertuaru, dobrą dykcję i kontakt wykonawcy z publicznością. Występy oceniono w kategoriach:

Zespół dziecięcy do lat 12

  1. (ex aequo) – Zespół z Przedszkola Samorządowego w Dorohusku
    i Zespół „Promyki” z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Wojsławicach

Solista do lat 12

  1. (ex aequo) – Katarzyna Kołtun ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu i Krzysztof Gągoł z Gminnego Ośrodka Kultury w Białopolu
  2. Weronika Pasicka z Zespołu Szkół w Wierzbicy

Zespół młodzieżowy od lat 13 do 18

  1. Zespół dziecięco-młodzieżowy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku
  2. Zespół z Zespołu Szkół w Stawie

Solista w wieku od lat 13 do 18

  1. Martyna Swoboda z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dorohusku

Duet dorosłych powyżej 18 lat

  1. Duet „Polesie” z Gminnego Ośrodka Kultury w Sawinie – Cecylia Koppe i Stefan Sakowski

Zespół śpiewaczy dorosłych z akompaniamentem

  1. (ex aequo) – Zespół Śpiewaczy „Echo” z Gołębia – Wólka Kańska i Zespół Śpiewaczy „Czerwona Jarzębina” z Rozięcina
  2. (ex aequo) – Zespół Śpiewaczy „Radość” z Liszna i Zespół Śpiewaczy „Ostrowiacy” z Ostrówka
  3. Zespół Śpiewaczy „Stokrotki” z Nieledwi

Zespół śpiewaczy dorosłych bez akompaniamentu

  1. (ex aequo) – Zespół Śpiewaczy „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia i Zespół Śpiewaczy „Rosa” z Kamienia
  2. Zespół Śpiewaczy „Jarzębinki” ze Żmudzi
  3. Zespół Śpiewaczy „Pawłowianki” z Pawłowa

Solista dorosły

  1. (ex aequo) Agnieszka Bandosz z Gołębia – Wólka Kańska i Andrzej Sobolewski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sawinie
  2. Jadwiga Kendzierawska z Gminnego Ośrodka Kultury w Sawinie

Zwycięzcy otrzymali nagrody, statuetki, upominki i dyplomy ufundowane przez organizatorów, a wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali ciepłym posiłkiem i słodyczami.