W niedzielnym spotkaniu 4. kolejki Chełmskiej Klasy Okręgowej Granica pewnie pokonał Frassati Fajsławice 4:1. Bramki w Dorohusku zaczęły padać dopiero po przerwie, a bohaterem spotkania został Patryk Gierczak.

Od pierwszych minut inicjatywę na boisku posiadali goście, dłużej utrzymywali sie przy piłce i potrafili dojść do sytuacji strzeleckich. Granica nie potrafiła narzucić swojego rytmu gry, zbyt szybko tracąc futbolówkę po jej odzyskaniu. Poza strzałem Pawła Alikowskiego w słupek i ładnej akcji Gierczaka, biało-zieloni praktycznie nie przysporzyli pracy bramkarzowi z Fajsławic.

Na drugie 45 minut zawodnicy Grzegorza Świderskiego wyszli zdecydowanie bardziej zmotywowani. Dwie dobre okazje na otwarcie wyniku miał Damian Kulbicki, ale premierowe trafienie chwilę później zaliczył Gierczak. Po kwadransie gry napastnik Granicy cieszył się z kolejnego gola, przytomnie zachował się w zamieszaniu podbramkowym i skierował piłkę do siatki. Goście zdobyli bramkę kontaktową z rzutu karnego i na placu gry zaczęło się robić nerwowo. Już w doliczonym czasie kibice obejrzeli kolejne dwa trafienia. Najpierw Alikowski wykorzystał ładne podanie Gierczaka i strzelił nie do obrony, a chwilę później wynik ustalił sam Gierczak.

Grzegorz Świderski – trener Granicy
– Zagraliśmy dzisiaj dobry mecz. Pomimo tego, że w pierwszej połowie to raczej goście utrzymywali się przy piłce dłużej, całkowicie kontrolowaliśmy to co się dzieje na boisku. Mieliśmy jedną stuprocentową sytuację, a w drugiej uważam, że byłem faulowany w polu karnym. Po zmianie stron byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą. Pomimo mojego błędu i bramki na 2:1, nic nie zapowiadało, że w tym meczu nie zdobędziemy kompletu punktów. Dziękuję wszystkim zawodnikom za walkę i zaangażowanie.

Granica Dorohusk – Frassati Fajsławice 4:1 (0:0)
Bramki: Gierczak 53′, 67′, 90+3′, Alikowski 90+1′ – Chruściel 79′ (karny)

Granica: Kopeć – Świderski (85′ Piotrowski), Niemiec, Grzywna, Kogut, Swatek (46′ Kulbicki), Słomka, Poznański, Gorzała (81′ Józaczuk), Alikowski (90+2′ Macegoniuk), Gierczak (90+4′ Dzieńkowski)

W następnej kolejce Granica zmierzy się na wyjeździe z Bratem Siennica Nadolna. Mecz zaplanowano w sobotę, 10 września br. o godz. 13:00.