Drużyna piłkarska funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału SG z Dorohuska, zajęła pierwsze miejsce w XVI Turniej Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Miasta Kraśnika pod patronatem ZW NSZZ Policjantów woj. lubelskiego.

Turniej odbył się z okazji Święta Policji na obiektach MOSiR w Kraśniku. Uczestniczyło w nim 12 ekip, reprezentujących służby mundurowe województwa lubelskiego. Drużyna złożona z funkcjonariuszy Placówki SG w Dorohusku przeszła przez fazę grupową jak burza, remisując w pierwszym meczu 0:0 z PSP Kraśnik, a następnie wygrywając kolejno: 7:0 z KPP Kraśnik, 5:0 z ZW NSZZ Policjantów woj. lubelskiego, 4:0 z RDLP Lublin oraz w ostatnim meczu fazy grupowej pokonując kolegów z komendy NOSG w Chełmie 2:0. W finale piłkarze z Dorohuska spotkali się z ZZS „Florian” z Międzyrzeca Podlaskiego, pewnie ich pokonując 3:1. Należy tutaj dodać, iż jest to jedyna stracona bramka w całym turnieju, co zaowocowało zdobyciem nagrody najlepszego bramkarza turnieju przez funkcjonariusza PSG Dorohusk – Marcina Kowalczyka.

Drużyna zagrała w składzie: Przemysław Stadnicki – kapitan, Marcin Kowalczyk – bramkarz, Artur Rutkowski, Łukasz Wójcicki, Michał Gąsiorowski, Grzegorz Kimel, Paweł Gromada, Mateusz Janisz oraz Arkadiusz Klekotka.

Źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl