Podobnie jak w meczu przed tygodniem, Granica na potrafiła utrzymać korzystnego rezultatu, tracąc dwie bramki w ciągu dwóch minut. Ostatecznie goście zanotowali trzy trafienia i dopisali do swojego konta komplet punktów.

Kibice w Dorohusku byli świadkami ciekawego i wyrównanego spotkania. Zawodnicy Marka Grzywny dłużej utrzymywali się przy piłce, cierpliwie budując swoje akcje. Unia ograniczała się do długich piłek zagrywanych do napastników z pominięciem środkowej formacji. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Damian Kamola. Zaskoczył bramkarza Unii i dał prowadzenie naszej drużynie.

W drugiej połowie sytuacja na boisku wyglądała podobnie jak przed przerwą. Granica kontrolowała przebieg spotkania i szukała kolejnej bramki . Wszystko zmieniło się po godzinie gry, kiedy za faul drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Patryk Ruszkiewicz. Decyzja arbitra była na tyle kontrowersyjna, że po meczu dziwili się jej nawet niektórzy zawodnicy Unii. Grający w przewadze przyjezdni zaczęli częściej gościć pod naszym polem karnym i w końcu dopięli swego zdobywając dwie bramki. Do remisu mógł doprowadzić Grzegorz Świderski, ale jego strzał z bliskiej odległości instynktownie odbił bramkarz. Granica postawiła wszystko na jedną kartę i w samej końcówce jedna z kontr Unii zakończyła się trzecim trafieniem.

Marek Grzywna – trener Granicy
– Zagraliśmy bardzo dobry mecz do momentu czerwonej kartki dla Patryka Ruszkiewicz. Uważam ze decyzja o wyrzuceniu go z boiska była zbyt pochopna i ustawiła dalszą cześć spotkania. Unia niczym nas nie zaskoczyła i zasłużenie prowadziliśmy po pierwszej połowie. Grając w 10 opadliśmy z sił i straciliśmy 3 bramki. Dziekuje zespołowi, bo każdy zawodnik zostawił mnóstwo sil i serca na boisku.

Granica Dorohusk – Unia Rejowiec 1:3 (1:0)
Bramki: Kamola 45+1′ – Czerwiński 79′, Sąsiadek 81′, 90+6′

Granica: Kopeć – Piotrowski, Marek Grzywna, Niemiec, P. Ruszkiewicz, Swatek, Kamola, Gregorczuk, Pieczykolan (58′ Kubiak), A. Antoniak, Świderski

Ostatni mecz rundy jesiennej sezonu 2021/2022 Granica zagra na wyjeździe w Wierzbicy. Mecz z Ogniewem jest zaplanowany na niedzielę, 7 listopada o godz. 13:00.